Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri Ödüllerine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 19.04.2018

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft Türkiye’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri ’ yarışması için başvurular başladı.

KAGİDER  (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Aydın Doğan Vakfı tarafından da desteklenen yarışma, öğrencilerden öğretmenlere, yazılımcılardan profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek grubundan kadınların katılımıyla özel başarı hikâyelerini gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Programa başvurular 9 ayrı kategoride yapılabiliyor. Kategoriler ise şöyle:

1. Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı: Ortaokul veya lise düzeyinde, bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu konuda katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci.
2.  Genç Teknoloji Yıldızı: Bilişim teknolojileri alanında çalışmaları ile fark yaratan, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, çevresinde değer yaratan kız üniversite öğrencisi.
3.  Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider: Bilişim sektörüne hizmet veren, tedarik zincirinde katma değer yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici
4.  Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up): Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı girişimci kadın lider.
5.  Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi: Yazılım teknolojileri alanında uzman, uygulama pazarını takip eden, en yeni teknolojilerle başarılı projelere imza atmış başarılı kadın yazılımcı.
6.  Yılın Başarılı Kadın CIO'su: Stratejik yönetimden operasyonel sürece kadar iş süreçlerinde teknolojiyi en iyi kullanan, bulut bilişimden mobile kadar farklı alanlarda firmasının iş süreçlerini değiştiren, çalıştığı şirketin teknolojiyle büyümesine öncülük eden kadın lider.
7.  Engelleri Aşan Kadın: Fiziksel engellere rağmen teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider.
8.  Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi: Türkiye'nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine önayak olmuş, katkılarıyla toplumumuzda iz bırakan başarılı kadın öğretim görevlisi.
9.  Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider: Yeni teknoloji çözümleriyle fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici.

Son başvuru tarihi:  4 Mayıs 2018.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.