TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

“Mekanda Adalet için Yurttaş Davaları: Cerattepe” Kitabı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Mekanda Adalet Derneği,  Mekânda Adalet İçin Yurttaş Davaları kitap serisi kapsamında hazırladığı ilk kitabı Cerrattepe'yi yayımladı. 

Yeşil Artvin Derneği işbirliğiyle hazırlanan ve Artvin, Cerattepe’de 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip maden karşıtı hareketin öncelikle son dönem olmak üzere kapsamlı bir tarihini sunan ve mücadelenin hukuki boyutunu odağına alan Cerattepe kitabı röportajlar, dava belgeleri, haritalar, fotoğraflar, illüstrasyonlar ve gazete haberlerinden bir seçkiyle sunuluyor. 

 
MAD, Yeşil Artvin Derneği’nin davetlisi olarak Temmuz 2018’de Artvin’e bir gezi gerçekleştirdi. Kitap, bu gezi sırasında mücadelenin önde gelen aktörleri ve Artvin halkıyla gerçekleştirilen röportajları, bugüne kadar açılan idari davalardaki önemli belgeleri, Yeşil Artvin Derneği’nin arşivinden fotoğrafları, görselleştirilmiş ve haritalaştırılmış arşiv malzemelerini, illüstrasyonları ve uzun mücadele tarihini yansıtan bir kupür seçkisini okuyucuyla buluşturuyor. Araştırmacılar için de bir kaynak niteliği taşıyan kitapta kullanılan bazı belge ve görsellere kitapta yer alan QR kodu okutarak, ayrıca online olarak da ulaşmak mümkün.
 
Kitaba MAD Karaköy ofisinden erişilebiliyor. 
 
* MAD, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarındandır. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.