TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Mekanda Adalet Derneği Mentorluk Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 04.02.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Mekanda Adalet Derneği (MAD), #MADakademi Programı kapsamında, çalışmaları mekan ve toplumsal adalet konuları ile kesişen ve entelektüel bir dayanışma ağının parçası olmak isteyen yüksek lisans veya doktora öğrencilerini #MADmentorluk programına başvurmaya çağırıyor.

Genç araştırmacılara katkı sunmayı hedefleyen program dahilinde MAD, araştırmaları mekan ve adalet konularına bir şekilde dokunan yedi araştırmacı ile uzun soluklu (Şubat-Aralık 2019) bir dayanışma içine girmeyi planlıyor.

 

Dernek, #MADmentorluk dahilinde genç araştırmacılar ile ayda bir yapmayı planladıkları ve MAD çevresinden genç akademisyenlerin de zaman zaman konuk yürütücü olarak katılacağı buluşmalarda araştırmacıların yazdıklarını detaylı okumayı ve onlara geri dönüşler sunmayı,  varsa tez, yüksek lisans başvurularına destek olmayı, araştırma etiği, metodu vs. üzerine atölyeler düzenleyip üzerinde çalıştıkları projeleri bu atölyelerde örnek çalışma olarak ele almayı ve araştırmalara kaynak desteği sunmayı öngörüyor.

#MADmentorluk programının parçası olan araştırmacılara aynı zamanda MADAkademi’nin  kayıtlı üyesi olması, MAD ofisi ve kütüphanesini kullanabilme imkanı da sunulacak. 

Program kapsamında araştırmacılara mentorluk sunulması ve bir ortak çalışma grubu oluşturulması hedeflenirken, araştırmacılara maddi destek sunulmayacak. 

Programa yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak gerekirken programa katılmak isteyenler  22 Şubat 2019 tarihine kadar https://goo.gl/forms/BT46leoy326mrT6b2 adresinden başvurularını yapabilirler. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.