TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Mekanda Adalet Derneği “Kaz Dağları – Kirli Altın” Çalışmasını Yayımladı

Güncelleme Tarihi 09.09.2020
Kaz Dağları bölgesindeki madencilik faaliyetleri Temmuz 2019’da Kirazlı Maden Sahası’nda kesilen ağaçlarla birlikte yeniden kamuoyu gündemine otururken, Mekanda Adalet Derneği Kaz Dağları’ndaki madencilik faaliyetlerini ve maden karşıtı mücadeleyi uzmanlarla konuşarak yayın haline getirdi.
 
MAD ekibinin çalışmasında  madencilik, sosyoloji, hukuk ve doğa koruma alanındaki uzmanların yanı sıra sahadan aktörlerle görüşmeler yer alıyor. Çalışmada enerji ve maden projelerine karşı verilen mücadeleler de harita olarak gösteriliyor. 
 
“Kaz Dağları — Kirli Altın” Kirazlı itirazının açtığı imkân ve olasılıkları yeniden değerlendirirken itiraz mekânı olan Çanakkale, Kirazlı ve Kaz Dağları bölgesini daha iyi anlamaya çalışıyor, ve “Türkiye’de madencilik nasıl yapılıyor/yapılmalı?” sorularına cevap arıyor.

Çalışamayı detaylı incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

https://beyond.istanbul/kaz-da%C4%9Flar%C4%B1-kirli-alt%C4%B1n-yay%C4%B1nda-c05c07abfc45

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.