Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

mecliste.org'dan Yasama Süreçleri İzleme Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

mecliste.org, 17-20 Haziran 2019 tarihleri arasında sivil toplum örgütlerinin yasama süreçleri izleme kapasitelerini artırmak üzere Ankara’da dört günlük eğitim düzenleyecek.

Yasama faaliyetlerine katılmak ve etki etmek için sivil toplumu güçlendirmek üzere hazırlanan eğitim programında Meclisin yeni sistem ekseninde temel yasama süreçleri hakkında bilgilendirme yapılacak ve yasama ve denetim süreçlerinin işleyişine dair çerçeve çizilecek. 
 
 
Başvuru kriterleri
  • Sivil alan aktörü olmak
  • İzlemeyle ilgili gündem oluşturma deneyimine sahip olmak veya çalışılan kurumda izleme çalışması yapmak yönünde istek duymak (adayların kendi kurumlarında izleme yapmak için gündem oluşturma konusunda isteklilik göstermesi)
  • Program sonrası, olası izleme çalışmalarının mecliste.org platformu ile paylaşmak konusunda gönüllülük göstermek.
  • Bilgisayar okur yazarı olmak
  • İyi derecede iletişim becerilerine sahip olmak
Eğitime Ankara dışından katılan katılımcıların konaklama ve ulaşım masrafları mecliste.org tarafından karşılanacak. Eğitim için yaş sınırlaması yok.  
 
Başvuru formu için lütfen buraya tıklayınız.
 
Başvuru için son tarih 9 Haziran saat 17.00.
 
Programın içeriği ve başvuru kriterleriyle ilgili sorularınız için Neslihan Uras'la neslihanuras@birarada.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Detaylı bilgi için lütfen bakınız. 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.