TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Mardin Haber Gazetesi - 23.12.2008

Güncelleme Tarihi 08.12.2010

STK’larda İhtiyaç Belirleme Toplantısı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları ile toplantı yaptı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesini Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Diyarbakır Yerel Destek Merkezi tarafından Kızıltepe Ana Çocuk Sağlığı Merkezi toplantı salonunda düzenlenen “İhtiyaç Analizi Toplantısı”na Mardin’de bulunan 30 sivil toplum kuruluş temsilcisi katıldı.

Kızıltepe İlçesinde düzenlenen, Sivil toplum Kuruluşlarının İhtiyaç Analiz Toplantısının yoğun ilgi görmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Yönetim kurulu üyesi Feray Salman, toplantıda STK’ların ihtiyaçlarını belirlemeye ve ortak çözümler bulmaya çalıştıklarını söyledi. Salman, STK’ların ortak sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, amaçların hayata geçirilmesi aşamasında karşılaşılan sorunların ortak çözümü üzerinde durulduğunu belirtti. Temel amacın, demokrasinin ayrılmaz parçası olan sivil toplum örgütlerinin belirlenen ihtiyaçlarının nasıl giderileceğini ve mevcut olanakların nasıl değerlendirileceğini ifade eden Salman “ Sivil toplum kuruluş temsilcileriyle yaptığımız toplantılarda, ihtiyaçların ne olduğunu, nasıl giderileceğini ve amaçların hayata geçirilmesi aşamasında karşılaşılan sorunların nasıl aşılabileceğini birlikte tartışıyoruz. Her sivil toplum kuruluşu kendi üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirirken, karşılaştığı sorunları işbirliği yolu ile daha kolay çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Bu tür toplantı ve dayanışma ile sivil toplum kuruluşlarının etkinlik düzeyini arttırmayı amaçlıyoruz.”dedi

STGM yönetim kurulu üyesi Feray Salman, toplantıların aralıklarla tekrarlanacağını söyledi.

http://www.habermardin.com/newsdetail.asp?CatID=1&NewsID=1001

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.