TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

LGBT’ler Sandığa Gidiyor

Güncelleme Tarihi 13.05.2015
7 Haziran genel seçimleri için sandığa gidecek olan LGBT’lerin seçim güvenliğini nasıl sağlayabileceği Oy ve Ötesi’nden Başak Yavçan ile konuşulacak.

Oy ve Ötesi, Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde İstanbul’da bir araya gelen gönüllüler tarafından kurulmuş, yerel seçimlerin bağımsız ve tarafsız bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaç edinen bir dernektir. Tekrarlanan Yalova seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 5 ilde müşahitlik eğitimi almış, tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesini benimsemiş 40.000’in üzerinde Oy ve Ötesi gönüllüsü, sonuçları karşılaştırıp ve örtüşmeyen sonuçlar konusunda da gerekli itirazların sunulmasını organize etti. 

Oy ve Ötesi ile Seçim Güvenliği Atölyesi

Oy ve Ötesi 7 Haziran genel seçimleri için örgütlenme ağını genişleterek 45 il ve 162 ilçede, toplam 120.000 gönüllü ile tüm oyların %62’sini saymayı hedefliyor. Bu partiler üstü harekete katılıp seçim sandıklarına sahip çıkmak isteyen LGBTİ’ler sandik.oyveotesi.org adresinden kayıt olabilir, ister oy verecekleri sandıkta isterlerse başka bölgedeki bir sandıkta gönüllü olabilirler.

Seçim güvenliği ile ilgilenen herkesi Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri’nin Oy ve Ötesi ile beraber organize ettiği, 27 Mayıs Çarşamba saat 18:30’da İrene Kültür Evi’nde gerçekleşecek olan Seçim Güvenliği Atölyesi’ne bekliyoruz. Adres: Bayındır 2 Sok No:62/A Kızılay.

pembehayat

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.