Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

LGBTİ+ Mücadelesinde Hafıza Nereye Tekabül Eder?

Güncelleme Tarihi 22.05.2018

Boysan’ın Evi ve Beraberce Derneği tarafından organize edilen atölyede "LGBTİ+ mücadelesinde hafızanın yeri nereye tekabül ediyor?" sorusuna yanıt aranacak.

Politik bir araç olarak hafıza ve LGBTİ+’lar üzerine konuşulacak olan atölyenin çağrısı şöyle; 

Boysan’ın Evi ve Beraberce Derneği; Gezi, İstiklal, Beyoğlu, Maçka Parkı'nı düşününce LGBTİ+ varoluşu, mücadelesi üzerine bir hafıza olan mekânın ve belleğin gücü üzerine fikirlerinizi paylaşmaya çağırıyor. Türkiye ve İstanbul'daki LGBTİ+ mücadelesinin önemli figürlerinden Boysan Yakar’ın aramızdan ayrılışının ardından hem kendisinin hem de emek verdiği LGBTİ+ mücadelesinin hafızasının yaşatılmaya devam ettiği Boysan’ın Evi’ne hafıza mekânı denebilir mi? Hafıza mekânı olarak Boysan’ın Evi’nde belleği canlandırmak için başka neler yapılabilir?

Politik bir araç olarak hafıza, LGBTİ+’lar ve LGBTİ+ mücadelesi için önemli bir araç olan hafıza üzerine konuşulacak, dünya genelinde toplumsal bellekte LGBTİ+’ların yokluğunun sorgulanacağı etkinlik 26 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da.

Boysan’ın Evi adres: Cumhuriyet Caddesi, Üftade Sokak, Latif Apartmanı, No: 10 / 3, Beyoğlu / İSTANBUL.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.