TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

LGBTİ+ Mücadelesinde Hafıza Nereye Tekabül Eder?

Güncelleme Tarihi 22.05.2018

Boysan’ın Evi ve Beraberce Derneği tarafından organize edilen atölyede "LGBTİ+ mücadelesinde hafızanın yeri nereye tekabül ediyor?" sorusuna yanıt aranacak.

Politik bir araç olarak hafıza ve LGBTİ+’lar üzerine konuşulacak olan atölyenin çağrısı şöyle; 

Boysan’ın Evi ve Beraberce Derneği; Gezi, İstiklal, Beyoğlu, Maçka Parkı'nı düşününce LGBTİ+ varoluşu, mücadelesi üzerine bir hafıza olan mekânın ve belleğin gücü üzerine fikirlerinizi paylaşmaya çağırıyor. Türkiye ve İstanbul'daki LGBTİ+ mücadelesinin önemli figürlerinden Boysan Yakar’ın aramızdan ayrılışının ardından hem kendisinin hem de emek verdiği LGBTİ+ mücadelesinin hafızasının yaşatılmaya devam ettiği Boysan’ın Evi’ne hafıza mekânı denebilir mi? Hafıza mekânı olarak Boysan’ın Evi’nde belleği canlandırmak için başka neler yapılabilir?

Politik bir araç olarak hafıza, LGBTİ+’lar ve LGBTİ+ mücadelesi için önemli bir araç olan hafıza üzerine konuşulacak, dünya genelinde toplumsal bellekte LGBTİ+’ların yokluğunun sorgulanacağı etkinlik 26 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da.

Boysan’ın Evi adres: Cumhuriyet Caddesi, Üftade Sokak, Latif Apartmanı, No: 10 / 3, Beyoğlu / İSTANBUL.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.