TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kuzey Doğa Derneği'nden 'Yaban Hayvanları-İnsan Çatışması' Anketi

Güncelleme Tarihi 10.12.2018

Kars'ta doğa koruma, biyolojik çeşitlilik ve yaban hayat konusunda çalışmalar yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programı yararlanıcılarından Kuzey Doğa Derneği, her dört yılda bir gerçekleştirdikleri "yaban hayvanları-insan çatışması" anket çalışmasını geçtiğimiz Pazar günü, Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Alisofu, Hamamlı ve Mescitli köylerinde gerçekleştirdi. 

Kars’ın Etobur Türlerini Koruma, İnsan-Yırtıcı Çatışmasını Önleme ve Yaban Hayatı Turizmini Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen anket çalışmasına Dernek gönüllüsü 6 kişi katıldı. Dernek,anket çalışmasına Sarıkamış'ın diğer köylerinde de devam edecek.

Biyolojik çeşitlilik ve yaban hayat konularına ilgi duyanlar Kuzey Doğa Derneği'ni aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirler. 

https://www.instagram.com/kuzeydoga_dernegi/
https://www.facebook.com/kuzeydoga/
https://twitter.com/kuzeydoga
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.