TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri “Pazaryeri”nde

Güncelleme Tarihi 01.12.2014

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor.

CSR Europe (KSS Avrupa) tarafından geliştirilen ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye) tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde şirketler, kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını diğer şirketler ile kamu, sivil toplum yöneticileri ve ilgili paydaşlar ile paylaşacak.

KSS Türkiye Başkanı ve CSR Europe Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dinler: “KSS Türkiye olarak, Pazaryeri etkinliği ile konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçirerek KSS alanında sağlanan gelişimi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor. Türkiye’nin stratejik vizyonuna katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye), bu etkinlik ile sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini göstermeyi amaçlıyor.

KSS Avrupa tarafından geliştirilen ve KSS Türkiye tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde, şirketler kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını diğer şirketler ile kamu, sivil toplum yöneticileri ve ilgili paydaşlar ile paylaşılacak.

Etkinliğin Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayandığını ifade eden KSS Türkiye Başkanı Serdar Dinler, şunları söyledi:

“Pazaryeri’nde, KSS Avrupa, Karadeniz ve Ortadoğu üye kuruluşları, KSS uzmanları ve şirketlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşlarının içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir katılımcı profili olacak. KSS çözümlerini sergilemek isteyen şirketler burada yer alacak. Etkinlikte “İş Dünyası ve İnsan Hakları” konulu bir panel gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) işbirliği ile şirketlerin, topluma katkı programlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bir yol haritasının oluşturulmasını hedefleyen bir atölye çalışması yapılacak. KSS Türkiye olarak bizler, bu etkinlik sayesinde konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçerek,  KSS alanında gerçekleşen gelişimi güçlendirmeyi hedefliyoruz”.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.