Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

kulphaber.net - 04.12.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Arzu'dan STGM Ziyareti

STGM Diyarbakır Yerel Destek Merkezini ziyaret eden Kutbettin ARZU; Diyarbakır Yerel Destek Merkezi Koordinatörü M. Lezgin YALÇIN ve İletişim Sorumlusu E. Ezra ELBİSTAN’DAN merkezin kuruluş amaçları hakkında bilgi aldı.
STGM genel koordinasyonunda yürütülen proje hakkında detaylı bilgi veren merkez çalışanları sayın milletvekilin büroyu ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek kendilerinin bundan sonraki süreçte de desteğini beklediklerini belirtiler.

Kendisi de sivil toplum aktivisti olarak 12 yıl TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şube Başkanlığı, daha sonra Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası"nda 4 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 8 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan, GÜNSİAD ve DİSİAD gibi işadamları derneklerinin kurucu üyeliği görevlerinde bulunan Kutbettin ARZU sivil toplum örgütlenmesine büyük önem verdiğini belirterek; “Bizler bu merkezin yapacağı bütün etkinliklere her zaman destek olmaya çalışacağız. Merkezin çalışmalarını daha etkin ve daha yoğun olarak sürdürmesi gerekiyor. Özellikle örgütlenme alanında yaşanan kaynak israfının giderilmesi ve benzer alanda çalışan STK"ların güç birliği yapmaları daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Diyarbakır"da oldukça fazla sayıda STK bulunmaktadır. Aynı amaçla kurulmuş bir çok STK hem mekânsal anlamda, hem de insan kaynakları anlamında güç birliği yapmaları gerekmektedir. Bunlar gerçekleştirilebilirse güzel çalışmaların ortaya çıkacağına inanıyorum. Diyarbakır YDM"nin çalışmalarından bizler de alabildiğince yararlanacağız.”

http://www.kulphaber.net/news_detail.php?id=353&uniq_id=1198339286

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.