Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kuir Kısalar Film Gösterimleri

Güncelleme Tarihi 10.11.2017

British Council’ın KuirFest  ortaklığı ile Türkiye'de LGBTİ+ temalı film üretimini teşvik etmek ve farklı gösterim alanları yaratmak amacıyla düzenlediği kısa film yarışması kısa listesi belirlendi. 

haber fotoğrafı

Başvurular arasından belirlenen 10 kısa film 22 ve 25 Kasım tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da seyirciyle buluşacak.

Ön jürinin tüm başvurular arasından belirlediği bu en iyi 10 film, ana jüri ile Ankara ve İstanbul’daki gösterimleri izleyen seyirciler tarafından değerlendirilecek. Ana jüri tarafından belirlenen en iyi film ve seyirci ödülünü kazanan filmin yönetmenleri ise, British Council tarafından masrafları karşılanarak BFI Flare Festivali'ne seyahat hakkı kazanacak.

Ayrıca İstanbul’daki gösterimde izleyiciler KuirFest’ten Esra Özban moderatörlüğünde, Pera Müzesi Film ve Video Programlar Küratörü Fatma Çolakoğlu, yapımcı Gavin Humphries ve yönetmen Ümit Ünal ile yapılacak söyleşiye de katılma şansı bulacak. Tüm gösterimler ve söyleşiye katılım halka açık ve ücretsizdir. Kayıt yaptırmak için lütfen web sitesini ziyaret edin.

Program:

Ankara

Çağdaş Sanatlar Merkezi,

22 Kasım 2017, 14.30

Istanbul

Pera Müzesi Oditoryumu, 

25 Kasım 2017

14:00 - Film gösterimleri
16:00 -  Esra Özban moderatörlüğünde Fatma Çolakoğlu, Gavin Humphries ve Ümit Ünal söyleşisi
17:30 -  Film gösterimleri

British Council

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.