Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

İzmir Kalkınma Ajansı, Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı için başvuruları almaya başladı.

Hedef bölgesi Küçük Menderes Havzası’nda yer alan Bayındır, Beydağ, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Selçuk ve Torbalı ilçeleri olan Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı'na başvurular 6 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. 

Bölgedeki beşeri ve doğal kaynaklar ile tarımsal ve ekonomik faaliyetleri sürdürülebilirlik odağında geliştirmeyi amaçlayan programın temel müdahale yaklaşımı ise tarımsal üretim süreçlerinde sürdürülebilir ve yenilikçi üretim, katma değerin sürdürülebilir üretim önlemleri alınarak artırılması ve tarım dışı ekonomik çeşitliliğin ve istihdam edilebilirliğin artırılması aracılığı ile kırsalda yaşayanlar için olanakların iyileştirilmesi olarak belirlendi. 

Programda İzmir’in Bayındır, Beydağ, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Selçuk ve Torbalı ilçeleri içerisindeki uygulanmalı ve yatırımlar desteklenecek. 

Program Rehberi için lütfen tıklayınız.

Başvuru ve detaylı bilgi için lütfen bakınız.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.