TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Köy Okulları Değişim Ağı Gönüllü Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020
Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), gönüllü koordinatörü arıyor. İlana son başvuru 29 Mayıs 2020.
 
Dernek çağrısı şöyle; 
 
“Şimdi salgın zamanı, her şeyi uzaktan yapıyoruz ama inan köyleri, beraber çalıştığımız öğretmenleri ve çocukları  hepimiz çok özledik. Kırsal bölgelerde de bütüncül ve nitelikli bir eğitim mümkün diyorsan, köylerde çalışan öğretmenlerin kendini daha iyi ve donanımlı hissetmesi, köydeki öğrenci Zeynep’in potansiyelini keşfetmesi ve farklı seçenekleri olduğunu bilmesi senin için de önemliyse, seni de aramızda görmek istiyoruz.
 
4 soruya cevap vermeni bekliyoruz:
  1. Şu ana kadar yaptığın gönüllülükler arasında, en çok hangilerinde  kendini faydalı hissettin  ve ne tür katkılar sağladın? (Nerede, ne zaman, ne kadar süreyle ve bu katkıları sağlayabilmeni ne mümkün kıldı gibi sorulara da cevap vererek.)
  2. Daha çok destek olmak için nelerin olması veya yapılması daha iyi olurdu?
  3. Bir sivil toplum kuruluşunda çalıştıysan ya da çalışıyorsan, orada gönüllülerle ne gibi deneyimlerin oldu?
  4. Sen, hangi özelliklerinle bu iş için biçilmiş kaftansın?
İki isteğimiz daha var:
  1. Bizi incele ve bizim için bir liste hazırla: Sence KODA’nın ne tür gönüllülere ihtiyacı olur? Lütfen olabildiğince detaylı yaz.
  2. Bir de bu işi daha iyi anlamak için bize hangi soruları sormak istersin?
Bilgisayar ve sosyal medya kullanmayı iyi biliyorsan; her yere giderek çeşitli kültürlerden insanlarla konuşmaya hazır hissediyorsan; yüksek bir enerji ve moralle, titizlikle ve özenle, “ortaklaştığımız değerler için” çok çalışmaya hazırsan ve istekliysen; seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.”
 
Yanıtlarınızdan oluşan başvurunuzu haluk.aykul@kodegisim.org adresine göndermeniz gerekiyor.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.