TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Korona Günlerinde de Ayrımcılık Çevrimiçi Konferansı Engelli Hakları İle Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 27.04.2020

Eşit Haklar için İzleme Derneği, COVID-19 salgınını insan hakları bağlamında ele alan konferans serisine BM Engelli Hakları Özel Raportörü C. Devandas Aguilar ile devam ediyor.

29 Nisan Çarşamba günü 14.30'da başlayacak olan online konferansta pandemi tedbirleri sürecinde engelli hakları konuşulacak. Simultane çeviri ve işaret dili çevirisi sağlanacaktır.
 
 
 
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen; Eşit Haklar için İzleme Derneği, Sosyal ve Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği (Karkad-Der) işbirliğiyle yürütülen "İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası" kapsamında düzenlenen konferanslarda risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunlar, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçları ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik öneriler müzakere ediliyor. 
 
Kayıt olmak için lütfen tıklayınız. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.