TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

Eşitlik Forumu, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenleyecek.

İHOP Genel Koordinatörü Feray Salman’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek ilk oturumda, Avustralyalı hak savunucusu Esther Pearson, Doç. Dr. Tolga Şirin ve Prof. Dr. Nilgün Toker ile COVID-19 ile mücadele sürecinde insan haklarını, alınan önlemlerin hukuka uygunluğunu ve katmerlenen ayrımcılık konuşulacak. İlk oturum; 21 Nisan Salı, 13:30-15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
 
 
Yurttaşlık Derneği’nden Emel Kurma’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek ikinci oturumda ise Dr. Cavidan Soykan, Doç. Dr. Özgür Arun ve Hacer Foggo ile COVID-19 ile mücadele sürecinde kırılganlıkları daha da artan grupların; mültecilerin/göçmenlerin, Romanların durumunu, alınması gereken özel tedbirleri ve yaş ayrımcılığını konuşulacak. İkinci oturum; 22 Nisan Çarşamba, 13:30-15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
 

*Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek oturumlarda, teknik sebeplerle katılımcı sayısı 100 ile sınırlıdır. Katılımcı sınırlamasından dolayı, linkte yer alan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Farkı oturumlara başvurmak mümkündür.

**İlk oturumda simültane çeviri yapılacaktır.

Katılım formunu doldurmak için tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.