Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kolombiya Üniversitesi Tarihi Diyalog Burs Programı 2014 – 2015 Dönemi İçin Başvuruları Kabul Ediyor!

Güncelleme Tarihi 05.02.2014

Açık Toplum Vakfı’nın desteği ile 2013 – 2015 yılları arasında Türkiye’den iki bursiyer kabul edecek olan Kolombiya Üniversitesi İnsan Hakları Enstitüsü, 2014 – 2015 dönemi için başvuruları açtı. 

haber fotoğrafSivil toplumda tarihsel diyalog, yüzleşme ve hesap verilebilirlik gibi konularda çalışan kişilere yönelik olan programın katılımcıları, program süresince hem bu konuda uzman kişilerin düzenlediği seminerlere katılacak hem de proje çalışması, ağ kurma, saha gezisi gibi uygulamalı etkinliklerden yararlanacaklar. Programın kapsamlı yapısı katılımcıların savunuculuk, liderlik, fon bulma gibi pratik yeteneklerini artırmanın yanı sıra, geçmişle yüzleşme konusunda akademik olarak derinleşmelerine olanak sağlamaktadır.

Son başvuru tarihi 7 Mart 2014 olan program hakkında daha fazla bilgiye ve başvuru koşullarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://www.hrcolumbia.org/ahda/fellowship
http://www.hrcolumbia.org/fhda/

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.