TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kent ve Gençlik Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 20.04.2015

Kent hakkı ve kent yurttaşlığı alanlarında çalışmalar yapmak amacıyla bu yıl kurulan Kent ve Yaşam Derneği tarafından ilk kez düzenlenecek olan Kent ve Gençlik Çalıştayı 25-26 Nisan tarihlerinde Edition Otel’de gerçekleştirilecek. 

fo

Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan ve açılış konuşmasını Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yapacağı Çalıştay’ın konuşmacıları arasında Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nden Siyaset Bilimci Prof. Dr. Korel Göymen, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gençlik Politikaları Uzmanı ve Öğretim Üyesi Yörük Kurtaran, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Haluk Levent, İstanbul Şehir Plancıları Odası Başkanı Tayfun Kahraman, Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Komisyonu Üyesi Can Atalay ve Fikir Sahibi Damaklar kurucusu Defne Koryürek, gibi alanlarının önde gelen isimleri yer alıyor. 

Çalıştay kapsamında gerçekleştirilecek sunumlar “Kent Hukuku, Hakkı ve Yurttaşlığı”, “İstanbul’da Ulaşım ve Kentsel Yaşam Kalitesi”, “Kentsel Planlama”, “Mekan Kullanımı ve Gençlik”, “Cinsiyet ve Kent”, “Engelli Gençler ve Kent”, “İşsizlik, İstihdam ve Gençlik”, “Ekoloji ve Gençlik”, “Yerel Yönetimler, STK’lar ve Gençlik Politikaları”, “Gençlik ve Medya” konu başlıkları altında olacak.

Tarih:              25-26 Nisan 2015, Cumartesi & Pazar

Saat:               11:00-17:00

Yer:                 Edition Hotel, Levent İstanbul – Balo Salonu

LCV:               Gülin Önen – Deniz Ilgaz

                        info@kentveyasam.org  

Kent ve Yaşam Derneği Hakkında:

Kent ve Yaşam Derneği (KYD) kent hakkı ve kent yurttaşlığı alanlarında çalışmalar yapmayı kendisine temel amaç edinmiş bir sivil inisiyatif. Yaşadığımız yereli, gündelik yaşam alanlarımızı olumlu şekilde etkileyerek yaşamlarımız üzerinde söz sahibi olmak iddiası ile yola çıkmış insanlardan oluşuyor.

info@kentveyasam.org

www.kentveyasam.org

www.facebook.com/kentveyasamdernegi

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.