Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

kayserihaber.net - 28.11.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Stgm Adana Yerel Destek Merkezi
 
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından çevre illerdeki sivil toplum kuruluşlarının gelişimine ve güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan 'STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin ofisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kocavezir İş Geliştirme Merkezi'nde (İŞGEM) düzenlenen törenle STGM Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi hizmete açıldı. Törene Adana Valısı İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı ve STGM Adana Temsilcisi Süleyman Onatça, STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut, STGM Genel Müdürü Sunay Demircan, STGM Adana Yerel Destek Merkezi Leyla Sağlamtimur, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Avrupa Demokrasi ve İnsan Hakları Girişimi Sorumlu

Müdiresi Aycan Akdeniz ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Törende bir konuşma yapan Leyla Sağlamtimur, STGM'lerin, sivil toplum kuruluşlarının katılımcı demokraside daha etkin rol alabilmesi için kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri yönünde ihtiyaç duydukları konularda destek vermek üzere kurulduğunu söyledi. Hedef olarak kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler ve kültür-sanat konularında çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Sağlamtimur, "STGM

Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi; Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin ve Niğde illerindeki sivil toplum kuruluşlarına kurumsal kapasite geliştirme, proje döngüsü yönetimi eğitimleri, kampanya, ağ kurma ve kurumsal destek hizmetleri verecek bölgesel bir merkez niteliğinde olacak" diye konuştu.

http://www.kayserihaber.net/haber_detay.php?haber_id=1137&news=Stgm_Adana_Yerel_Destek_Merkezi

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.