TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Katılımın "e hali" - Gençlerin Sanal Alemi

Güncelleme Tarihi 04.11.2011

“Katılımın e-hali: Gençlerin Sanal Alemi”, adlı çalışma, Türkiye’de gençlik alanında internetin sivil ve politik katılıma etkisini masaya seren ilk e-derleme olma özelliğini taşıyor.

Avrupa Komisyonu 6. Çerçeve Programı tarafından yurttaşlık ve yönetişim teması altında 2006-2009 yılları arasında fonlanan “Civicweb: İnternet, gençlik ve sivil/politik katılım (Civicweb: Internet, youth and civic participation) başlıklı projeyle temelleri atılan çalışmanın bu alanda yapılan üretimlere ışık tutacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İnternetin Türkiye’de gençliğin katılımında yeni bir kanal olduğu gerçeğinden yola çıkan çalışma, bu konuya eğilen akademisyen ve uzmanların yorumlarını bir araya getiriyor. İstanbul Şehir Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Aslı Telli Aydemir’in derlediği Alternatif Bilişim e-yayını, özellikle Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da son dönemde yaşanan sosyal hareketlerle bir kat daha önem kazanan çevrim-içi/çevrim-dışı katılım dinamiklerine farklı bir pencereden bakmak isteyenlerin ilgisini çekecek.

Kitaba aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.