Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Katılımcı Anayasa İçin Sivil Toplumun Yol Haritası

Güncelleme Tarihi 02.04.2015

Denge ve Denetlme Ağı, katılımcı Anayasa için 'Sivil Toplumun Yol Haritası'nı hazırladı.

Birlikte Yazdık: Bir Yol Haritası! Anayasa Yazılırken Orada Olalım!

Katılım dediğimiz, insanın bir şeyde kendisini bulabilmesi, içinde yer alabilmesi demek. Anayasa yazım sürecine katılmak ise, anayasa yazılırken orada olmak’tan başka bir şey değil. Anayasa bizim meselemizse ve hepimizin ihtiyaçlarını yazacaksa; biz de orada olmalıyız, dedik ve 7 ilde buluştuk. Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Samsun’da; Türkiye’nin dört bir yanından gelen sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar olarak, anayasa’ya nasıl katılırız diye sorduk ve cevaplarımızla bir yol haritası çıkardık.

Bir arada daha iyi bir yaşam için, sil baştan bir anayasa için harekete geçmek; bizi çok heyecanlandırdı. Şimdi önümüzde seçimler var ancak yeni Meclisin ilk gündemlerinden biri, anayasa olacak. 13 adım ve 100 öneriden oluşan bu yol haritasını, zamanı geldiğinde anayasa yapım sürecini işletecek olanlar için de bir rehber olması umuduyla, sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Katılımcı Anayasa için Sivil Toplumun Yol Haritası'na ulaşmak için lütfen tıklayın.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.