Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

kariyerhaber.com - 15.12.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

4 ilde "Yerel Destek Merkezleri" kuruldu

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Gaziantep Ticaret Odası seminer salonunda Gaziantepli sivil toplum kuruluş temsilcilerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı yaptı.
STK'ların gelişimi ve güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla verdikleri hizmetleri yerele yaymak için 4 ilde "Yerel Destek Merkezleri" kurduklarını belirten STGM Genel Müdürü Sunay Demircan, Eskişehir, Diyarbakır, Denizli ve Adana'da kurulan yerel destek merkezlerinin kendi illerindeki STK'larla birlikte çevre illerin STK'larına destek vereceğini söyledi.
Demircan, "Adana'da kurulan yerel destek merkezi Gaziantep başta olmak üzere Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin ve Niğde'de faaliyet gösteren STK'lara kurumsal kapasite geliştirme, proje döngüsü yönetimi eğitimleri, kampanya, ağ kurma ve kurumsal destek hizmetleri verecek bir bölgesel merkez niteliği görecek" dedi.
Kısa bir bilgilendirme toplantısından sonra katılan STK'ların temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Sunay Demircan katılımdan hayli memnun olduklarını dile getirdi.

http://www.kariyerhaber.com/V1/Pg/NewsCityDetail/NewID/44816/CityCode/27/CityName/Gaziantep/CountryID/CatID/29/4_ilde

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.