TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Karakutu Derneği Toplumsal Hafıza ve Geçmişle Yüzleşme Okulu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 25.07.2018

Karakutu Derneği tarafından düzenlenecek olan "Toplumsal Hafıza ve Geçmişle Yüzleşme Güz Okulu" 08 Eylül-14 Eylül 2018 tarihleri arasında İzmir'de düzenlenecek. Yedi gün sürecek olan okulda  akademisyenler, sivil toplum çalışanları/aktivistleri gençlerle biraraya gelecek. Okulda seminerler, gençlerin kapasitelerinin güçlendirilmesini hedefleyen atölye çalışmaları, film gösterimleri ve dış mekân aktiviteleri gerçekleştirilecek.

Toplumsal hafıza ve geçmişle yüzleşme konularında kendisini geliştirmek isteyen gençlerin katılımına açık olan okul gençlerin toplumsal hafıza ve geçmişle yüzleşme çalışmaları alanında Türkiye’de ve dünyada yapılan çalışmalara dair bilgi edinmesini, sahadaki çalışmaları ve aktörleri tanımasını ve bu alanla ilgilenen/bu konuda çalışan akranlarıyla, akademisyenlerle ve sivil toplum çalışanlarıyla tanışmasını hedefliyor.

Başvuru Koşulları ve Değerlendirme

  • Türkiye’nin her yerinden, 18 – 26 yaş arasındaki gençler Güz Okulu’na başvurabilir.
  • Son başvuru tarihi 5 Ağustos 2018 Pazar günüdür. Tüm başvurulara olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilecektir. Başvuru sonuçları 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren e-posta yoluyla duyurulacaktır.
  • Karakutu Derneği’nin çalışmalarında yer almış gençlere öncelik verilecektir.
  • Toplam katılımcı sayısı 20 kişidir.
  • Katılımcıların yurtiçi seyahat masrafları, konaklama ve yemek masrafları Güz Okulu çerçevesinde karşılanacaktır.
  • Güz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi ve sorularınız için info@karakutu.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.