TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Karakutu Derneği Adalet Arayışı Seminerleri Çevrimiçi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.06.2020

Karakutu Derneği, Adalet Arayışı Seminerleri’ne yeni konu ve konuklarla çevrimiçi olarak devam ediyor. 18 Haziran'da düzenlenecek seminere Evrensel Gazetesi ve Gazete Duvar yazarı, Tarih  Vakfı Yurt Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Sinan Birdal “Salgın Günlerinde Protesto” başlığıyla konuk olacak. 

“Salgın Günlerinde Protesto”
 
Küresel tarım ve hayvancılık yatırımlarının yol açtığı küresel COVID-19 salgını sırasında ABD’den başlayan protestolar 1967’den beri meydana gelen en büyük toplumsal hareket haline geldi. Protestolar Amerikan siyasi sisteminde ciddi bir dönüşümün yaşanmakta olduğunu gösteriyor, ancak dönüşümün nasıl gerçekleşeceğini göstericilerin mevcut siyasi ve ekonomik elitlerden hesap sorup soramaması belirleyecek. Protestonun hafızası hangi toplumsal hareketlerin tarihini barındırıyor? Toplumsal seferberlik salgının kökenindeki siyasi ve ekonomik düzene meydan okuyabilir mi? Gösterilerin iklim krizi ve küresel pandemi açısından açtığı olanaklar neler?
 
Kayıt için lütfen tıklayın.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.