Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Karadeniz STK Forumu: STK Uzmanları Hareketlilik Fonu

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Karadeniz STK Forumu: Karadeniz Bölgesi'ndeki ağ geliştirme ve işbirliği olanaklarını desteklemek üzere STK Uzmanları Hareketlilik Fonu için çağrı yaptı. 

Hareketlilik fonu bölgesel işbirliği kapasitelerini güçlendirmek amacıyla Karadeniz Bölgesi'ndeki sivil toplum örgütlerindeki uzmanlar arasında belirli tematik alanlarda öğrenilen iyi uygulamaların değişimini desteklemeyi amaçlıyor. Fon kapsamında seminer, atölye çalışmaları, çalışma toplantıları ve çalışma ziyaretlerine katılmak için hareketlilik maliyetleri (uluslararası seyahat, konaklama, yemek ve yerel seyahat) karşılanıyor. 

Hareketlilik fonu kapsamında “Karadeniz Bölgesi'nde Sivil Toplum İşbirliği Stratejik Çerçevesi” nin parçası olan 10 tematik işbirliği alanından birini ele alan önerilere öncelik veriliyor. Bununla birlikte, bölgesel işbirliği potansiyeli olan diğer tematik alanlar da dikkate alınacak. 
 
Fon kapsamında desteklenecek öncelikli alanlar şöyle; 
 
Öncelikli işbirliği alanları: Kalkınma için bilgi ağları; yolsuzlukla mücadele; sivil katılım; gençlik; eğitim ve kültür;

Gelişen işbirliği alanları: Sürdürülebilir kalkınma; YouthBank; insan hakları; ağ, medya ve iletişim.

Hareketlilik fonu için başvuru fond.romania@gmail.com adresine 09 Mayıs 2019 - 15 Aralık 2019 tarihleri ​​arasındak yapılabilecek.  Seminer, çalıştay, çalışma toplantısı ya da çalışma ziyaret başvurularının ise çalışmanın tarihinden en az 15 gün önce yapılması gerekiyor. 
 
 STK Uzmanları Hareketlilik Fonunun detayları ve başvuru dökümanlarına ulaşmak için lütfen bakınız. 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.