TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

kapadokya.cc - 18.04.2008

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Kadın derneklerinden eğitim seferberliği

Nevşehirde faaliyet gösteren Kadın Derneklerinin Yönetim Kurulu Üyeleri kısa adı STGM olan Sivil Toplumu geliştirme Merkezinin Kayseride açmış olduğu Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitimine katılarak sertifikalarını aldılar.

Sivil örgütlerin bilgi, ekonomik güç ve cesaret eksikliklerini giderecek çalışmalarla verimliliklerinin artırılmasına yardımcı olmak amacıyla Ankara’da kurulan,  savunuculuk, kampanya, araştırma, eğitim ve lobi çalışmaları yapan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi 10–13 Nisan tarihlerinde Kayseri’de 4 günlük Kapasite Geliştirme Eğitimi vereceğini internet sitesinden duyurmuş ve aynı zamanda il Dernekler müdürlüğü ne’de bir yazı ile bilgi vermişti.

Nevşehir’le birlikte Kayseri,  Sivas, Yozgat, Adana, Niğde, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Gaziantep, Osmaniye ve Hatay illerinden gelen katılımcılar 4 gün boyunca stratejik düşünme, Stratejik Yönetim Stratejik Planlama konusunda bilgi alıp, Derneklerinin SWOT analizini yaparak Stratejik Planını çıkardılar.

Kapadokya Kadın dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Müzekker Şeref, Nevşehir Kadın Derneği( NEVKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Başdoğan ve Yönetim Kurulu üyesi Dilek Güven aldıkları eğitimin kendilerine çok şey kattığını belirterek, tüm dernek yöneticileri ve aktif üyelerinin böyle bir eğitimden geçmesi gerektiğini vurguladılar. Kursiyer yöneticiler diğer illerden gelen STK yöneticileriyle bilgi ve deneyim paylaştıklarını, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi olan STGM Eğitim Danışmanı Dr. Levent Korkut ve Kapasite Geliştirme Koordinatörü Emre Sorkun’un ‘öğrenme süreci boyunca, kendilerini çok desteklediklerini ifade ettiler.

Nevşehir Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Başdoğan bu eğitimin devamı olan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimini ‘de alarak, Nevşehir İlinin kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunacak, aynı zamanda “Kadın Dostu Kent” olmasını destekleyecek Projeler yapmak istediklerini belirterek, Nevşehir Kadınları olarak artık biz, Projelerin nesnesi değil, öznesi olacağız diye konuştu.

http://www.kapadokya.cc/haber_oku.asp?haber=3123

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.