TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kaos GL Medya Okulundaydık

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Kaos GL Derneği’nin, internet gazetesi KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ’leri kendi hikâyelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği Medya Okulu’nun 2017 ikinci aşamasında STGM İletişim Koordinatörü sunumlar gerçekleştirdi.

kaos gl medya okulu

10-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Kaos GL Medya Okulu, Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ’leri kendi hikâyelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak amacını taşıyordu.

Röportaj teknikleri, görsel politikası, hak temelli habercilik gibi sunumların olduğu Medya Okulu'na STGM İletişim Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt katılarak hak temelli sosyal medya yayını, sosyal medyada savunuculuk, hak mücadelesi için veri işleme ve görselleştirme gibi konularda sunumlar gerçekleştirdi.

kaos gl medya okulu

Medya Okuluyla ilgili bağlantılar:

“Söyleşide doğru sorular doğru sonuçlara götürür”

“Temsil edilişimizi sevmiyorsak kamerayı elimize almak zorundayız”

“Haberin görseli, haber kadar özenli olmalı”

Medya Okulu sonlandı: Haberleri nasıl inceleriz?

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.