TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kanada Yerel Girişimler Fonu

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Türkiye'deki Kanada Büyükelçiliği, Kanada Yerel Girişimler Fonu’nun (CFLI) yıllık teklif çağrısını duyurdu. 

Kanada Hükümeti'nin kalkınma yardımı zarfının önemli bir bileşeni olan  CFLI, Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Suriye ve Türkmenistan'daki Kanada Hükümeti'nin bölgedeki sosyo-ekonomik ve politik bağlamı göz önünde tuturak dünyadaki önceliklerini yansıtan belli tematik alanlardaki girişimleri desteklemeyi hedefliyor.  

Fonun desteklediği tematik alanlar şöyle;

  • Kadınları ve kız çocuklarını güçlendirmek ve cinsiyet eşitliğini desteklemek
  • Özellikle sağlık, beslenme ve eğitim alanlarında insani gelişimi desteklemek
  • İnsan haklarını, kapsayıcı ve hesap verebilir yönetimi, demokrasiyi, barışçıl çoğunluğu ve çeşitliliğe saygıyı vurgulamak
  • Kapsayıcı ve yeşil ekonomik büyümeyi teşvik etmek
  • Su ve iklim değişikliği de dahil olmak üzere çevre hakkındaki eylemleri yaygınlaştırmak
  • Barış ve güvenliği yaygınlaştırmak

Kanada Yerel Girişimler Fonu kapsamında 15 bin ila 30 bin Kanada Doları arasında destek sunuluyor. Başvurular için  son tarih 10 Mayıs 2019 Kanada saatiyle 23: 59'dur. 

Başvuru formu ve / veya başvuru süreci ile ilgili sorularınız için CFLI Koordinatörü Lianna Baur ile ankracfli@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve başvuru süreci için lütfen tıklayınız. 

Bu duyurunun çevirisi STGM tarafından bilgilendirmek amacıyla yapılmıştır. Olası hatalara karşı eklerden erişebileceğiniz İngilizce ve Fransızca hibe dokümanlarını temel almanızı öneririz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.