TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kalkınma Atölyesi Pandeminin Mevsimlik Tarım İşçiliğine Etkilerini İzliyor

Güncelleme Tarihi 01.06.2020

Kalkınma Atölyesi, COVID-19 pandemi döneminde mevsimlik gezici tarım işçilerine ve onların çocuklarına yönelik izleme faaliyetlerini haritalamaya devam ediyor.  Dünyada ve Türkiye’deki durumu haritalayan Kalkınma Atölyesi konuya ilişkin verileri de haftalık olarak paylaşıyor.

Koronavirüs krizinin Türkiye ve dünyadaki mevsimlik gezici tarım işçilerinin aileleri ve çocukları üzerindeki etkisini göstermek ve yapılan çalışmaları izleyebilmek adına haritalama çalışması yapan Kalkınma Atölyesi, çalışmalarını Etkiniz AB Programı desteğiyle sürdürüyor. 

İzleme çalışmalarını haftalık olarak görselleştiren Kalkınma Atölyesi, bu haritalara ek olarak farklı başlılarda da görsel üretim gerçekleştiriyor.  Salgın sürecinde ülkelerin uyguladığı uzaktan eğitim çalışmaları ve eğitim politikalarını görselleştiren Kalkınma Atölyesi,  Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Hareketliliği Saha Çalışanları ve Tarım Aracıları İçin Yol Haritası'nı hazırladı. 

Kalkınma Atölyesi'nin COVID-19 salgınına ilişkin izleme çalışmalarını http://www.ka.org.tr/kategori/34/Covid-19-Pandemi adresinden takip edebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.