TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

kafkasfederasyonu.org - 24.04.2008

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Ankara Kafkas Derneği Kadınlar Komisyonu çalışmalarını hızlandırdı
 
Ankara Kafkas Derneği’nin yeni çalışma döneminde görev alan Kadınlar Komisyonu yapmayı planladıkları kermes öncesinde yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürüyorlar.

Çalışmalarında özellikle Çerkes motifleri ve el sanatlarına ağırlık veren Kadınlar Komisyonu ahşap boyama, keçe sanatı, Çerkes elsanatı örgüsü (Vage, Denlek v.s) ve kumaş boyama gibi el sanatları üzerinde duruyorlar.

Toplantılarını her hafta Çarşamba günleri yapan kadınlarımız 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle tatil olan Perşembe gününü de değerlendirerek, bugünde toplandılar. Komisyon başkanı Yıldız Şekerci, yaptığımız küçük söyleşide amaçlarının Çerkes kadınları ile dernekte daha çok birlikte olmak, etkinliklere katılmalarını sağlamak, bu sayede de kültürümüzü yaşatma görevinde büyük rolü olan kadınlarımızı bilinçlendirmek olduğunu söyledi. Şekerci, Ankara’da yaşayan tüm Çerkes hanımlarını da bu çalışmalara beklediklerini sözlerine ekledi.

Komisyon, kadınlarımızla daha sağlıklı iletişim kurabilmek ve daha çok insanımıza ulaşmak amacıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) ile bir çalışma başlattı. Bu çalışmada STGM uzmanlarının vereceği bir dizi eğitim semineri yapılması planlandı. Kadınlarımıza yönelik eğitim seminerinin ilki 22 Nisan 2008 tarihinde sabah 9.00 akşam 16.00 saatleri arasında dernek merkezinde gerçekleştirildi. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi eğiticileri Sunay Demircan ve Gamze Göker’in verdiği eğitime 24 hanım katıldı. Oldukça verimli geçen bu eğitim seminerinin genişletilerek devam ettirilmesi planlanıyor.

http://www.kafkasfederasyonu.org/haber/dernekler/2008/240408_ank_kadinlar_komisyonu.htm

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.