Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kadınlar Trabzon için bir arada

Güncelleme Tarihi 03.06.2010
Kadınlar Trabzon için bir arada

Birleşmiş Milletler Ortak Platformu tarafından oluşturulan "Yerel Eşitlik Eylem Planı" çalışmaları sırasında bir araya gelen ve son olarak yerel seçimlere yönelik "40 Mahalleye 40 Kadın Muhtar" kampanyası ile adını duyuran Trabzon Kadın Platformu, STGM'nin desteklediği ilk sivil ağ toplantısını 10-11 Ocak'ta Trabzon'da gerçekleştirdi.

Katılımcılar toplantıda, platformun kapasitesinin geliştirilmesinin önemini vurgularken, sadece bugün değil gelecekte de Trabzon için bir arada olmayı hedeflediklerini aktardılar. Toplantıda katılımcıların hayallerindeki sivil ağın özellikleri, platform çalışmalarında ortaya çıkan engeller ve tehditler, etkili bir sivil ağ için izlenmesi gereken yolların neler olduğu gibi konular tartışıldı. Platform katılımcılarının talep ve katkıları ile belirlenen yol haritası doğrultusunda STGM, önümüzdeki aylarda da Trabzon Kadın Platformu’nu desteklemeye devam edecek.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.