TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kadınlar İçin İlk Küresel Dijital Festival: WOW Global 24

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Dünyada ilk kez kadınları ele alan küresel dijital festival olan WOW Global 24, Türkiye'ye ayrılan iki saatlik bir programla izleyicilerle buluşacak.  Türkiye’nin yanı sıra ABD’den Birleşik Krallık’a Avustralya’dan Hindistan’a uzanan birçok ülkeden konusunda uzman kadının katılımıyla hayat bulacak WOW Global 24, 27-28 Haziran tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilecek.

İki gün boyunca thewowfoundation.com web sitesi üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek WOW Global 24’te, 27 Haziran Cumartesi günü 18.00-20.00 saat aralığında ise Türkiye’den sanatçılar, kültür-sanat profesyonelleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan uzmanlar, performanstan söyleşiye filmden tiyatroya uzanan birçok içerikle dahil olacak. Festival kapsamında Türkiye’ye ayrılan iki saatlik bölüm, Gaye Su Akyol’un açılış videosuyla başlayacak. Türkiye’ye ayrılan bölüm, Kalben’in Dünya Kadınları Festivali’ne özel mesajı ile son bulacak.
 
Programa Türkiye'den katkı sağlayacak olan kurum ve kişiler şöyle;
 
Barış İçin Müzik Orkestrası, #Susmabitsin platformu, BGST tiyatro ve Kardeş Türküler, Havle Derneği, şef Takuhi Tovmasyan, gazeteci Pınar Öğünç, Sabancı Vakfı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), SES Eşitlik Adalet Platformu, Hrant Dink Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İKSV, Engelli Kadın Derneği’ni temsilen klinik psikolog Beyza Ünal ve Erişilebilir Her Şey inisiyatifi.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.