TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi

Güncelleme Tarihi 18.05.2011
Etiketler: çeviri

Kadına yönelik ve aile içi şiddetle mücadele için yeni ve çok önemli bir araç sağlayan Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP) tarafından Türkçeye çevrildi.

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi tarafından 7 Nisan 2011 tarihinde Strazburg'da onaylanan Sözleşme 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul'da imzaya açıldı ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 13 ülke tarafından imzalandı. İHOP olarak, Türkiye'nin hazırlanmasına öncülük ettiği ve imzaladığı bu sözleşmeyi hiçbir çekince koymadan onaylayan Avrupa ülkeleri arasında yer almasını talep ediyoruz.

Sözleşmenin İHOP tarafından yapılan gayrı resmi Türkçe çevirisini aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Çeviriyle ilgili düzeltme ve değişiklik önerilerinizi ihop@ihop.org.tr adresine gönderirseniz metni birlikte geliştirebiliriz.

Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.