TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Kadına Yönelik Şiddet Sadece Kadının Problemi Değildir!"

Güncelleme Tarihi 20.11.2014

Sosyoloji Derneği, Hacettepe Üniversitesi ve Yenimahalle Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Suskunluğun Çığlığı projesi kapsamında 27 Kasım Perşembe günü TOBB Üniversitesi Sosyal Tesisler Salonunda, KADINA YÖNELİK ŞİDDET SADECE KADINLARIN PROBLEMİ DEĞİLDİR adlı bir panel düzenlenecek.

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı kapsamında Sosyoloji Derneği, Hacettepe Üniversitesi ve Yenimahalle Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Suskunluğun Çığlığı isimli projemiz, 2014 yılı Şubat ayı itibariyle de şiddet mağduru kadınlar başta olmak üzere herkesin suskunluğuna bir ses olabilmek için uygulanmaya başlanmıştır. Projemiz, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede eğitimin ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemine dikkat çekmeyi amaçlarken, bu konuda sadece şiddete maruz kalan kadınların değil, genç, çocuk, yetişkin kadın ve erkek kısacası herkesin bu konu ile ilgili uzman ekiplerce bilgilendirilmesi gerekliliği üzerine yoğunlaşmıştır.

Proje faaliyetlerimiz kapsamında; 27 Kasım 2014 tarihinde TOBB Üniversitesi Sosyal Tesisler Salonunda, KADINA YÖNELİK ŞİDDET SADECE KADINLARIN PROBLEMİ DEĞİLDİR adlı panelimizi düzenleyeceğiz. Panelimizde; Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Harun TEPE İnsan Hakları Açısından Kadın ve Şiddet; Ankara Barosu’ndan Av. Meral ERDOĞAN Şiddet Bağlamında Türkiye’de Hukuki Düzenlemeler; Hacettepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Özlem ÖNTAŞ CANKURTARAN Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Erkeklerle Çalışmak; Kadın Dayanışma Vakfı’ndan Av. Canan DUMRUL Şiddetle Mücadelenin Olmazsa Olmazı: Sivil Toplum Desteği başlıklı konuşmalarını yapacaklar. Ayrıca panelimizde, şiddete maruz kalmış ancak şu an kendi ayakları üzerinde duran bir kadın hikayesine Bir Öykünün İzinde: Bir Kadın Bir Mücadele Hikayesi başlığı altında yer verilecektir.

Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin her gün yaşandığı ülkemizde, kadına yönelik şiddetin azaltılmasına katkı sağlamayı amaçlayan Suskunluğun Çığlığı projesinin Paneline katılarak siz de Suskunluğun Çığlığı’nın duyulmasında bir ses olabilirsiniz.

Unutmayın kadına yönelik şiddet, yalnız şiddete uğramış kadının problemi değildir...               

Yer: TOBB ETU Sosyal Tesisleri

Gün: 27 Kasım 2014 Perşembe

Saat: 13:30 – 16:30

İletişim:

bilgi@suskunluguncigligi.com

www.suskunluguncigligi.com

facebook.com/suskunluguncigligiprojesi

                                                                                                 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.