TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

Güncelleme Tarihi 05.01.2017

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf, bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Psikolog Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

kadın dayanışma vakfı logoŞiddete maruz bırakılan daha çok sayıda kadının, Kadın Danışma Merkezi’mizde ulaşılabilir ve ücretsiz psikolojik destek alabilmesi için kadına yönelik şiddet alanında çalışan ve/veya çalışmaya gönüllü kadın psikologlara yönelik planlanan atölye genel anlamıyla şu başlıklardan oluşmaktadır:

  • Toplumsal Cinsiyet
  • Kadına Yönelik Şiddet
  • Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmaları
  • Ruhsal Travma
  • Görüşme Teknikleri
  • İkincil Travmatizasyon ve Korunma Yöntemleri

Katılımcı psikologların, atölye sonrasındaki süreçte Ankara’da bulunan Kadın Danışma Merkezi’mizde gönüllü destek çalışmalarında yer almaları beklenmektedir.

28-29 Ocak ve 4-5 Şubat’ta yapılması planlanan ve 4 gün sürecek atölye çalışmasına başvurmak isteyen psikologların kadindv@yahoo.com.tradresine 23 Ocak 2017’ye kadar e-posta ile katılımını iletmeleri gerekmektedir. Atölye çalışmasının bütünlüğü açısından, belirtilen 4 günün tamamına zorunlu katılım şartı vardır.

*Atölye çalışması tüm çeşitliliğiyle kadın psikologlara açıktır. 

Kadın Dayanışma Vakfı
Foundation for Women's Solidarity
Mithatpaşa Cad. 10/11

06410 Sıhhiye/ANKARA

0 312 432 07 82

0 312 430 40 05

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.