TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği'nden Suriyelilerin İstihdam Süreçlerine İlişkin Politika Belgesi

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

İzmir'de mültecilerle ilgili çalışma yürüten İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında yürütülen STÖ-Akademi Destek Programından aldığı destekle Suriyelilerin istihdam süreçlerine katılımlarıyla ilgili bir politika belgesi hazırladı. 

Çalışma ile birlikte yerelde mülteci bireylerin istihdam ve kalkınma sürecine katılımları, mevcut durumları ve olası öneriler ile mülteci alanında çalışan kişi ve kurumların savunuculuk kapasitelerinin arttırılması hedeflendi. 

Çalışma kapsamında İzmir'de mültecilerin yoğun olarak yaşadıkları Konak ve Karabağlar ilçelerinde yaşayan 18-45 yaş arası 150 mülteci bireyin istihdam ve kalkınma sürecine katılımlarının analiz edilmesini içeren saha çalışması gerçekleştirildi. Saha çalışması sonrasında elde edilen çıktılar ile birlikte mülteci derneğine üye kişilerin katılımıyla 3 günlük savunuculuk ve lobicilik kapasite geliştirme eğitimi yapıldı.

Politika belgesinin tamamını okumak için ekteki linke tıklayabilirsiniz. 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.