TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği: Mülteci Hakları İçin Ayrımcılık ve Nefret Söylemine Karşı Güçlendirilmesi Politika Belgesi

Güncelleme Tarihi 02.09.2020
İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği tarafından koordine edilen çalışma kapsamında "Mülteci Hakları İçin Ayrımcılık ve Nefret Söylemine Karşı Güçlendirilmesi Politika Belgesi" hazırladı.
 
İlgili politika belgesinin başta mülteciler ve göçmenler olmak üzere mülteci alanında çalışan sivil toplum örgütleri ile aktivistlere rehber olmasına ve mülteciler ile ilgili yapılacak çalışmalara katkı sağlamasına fayda oluşturması bekleniyor.
 
Üç bölümden oluşan politika belgesinin ilk bölümde Türkiye'deki mülteci / göçmen toplulukların durumu hakkında bilgi verilirken, diğer bölümlerde Suriyeli mültecilere yönelen ayrımcılık ve nefret söylemi boyutu ile birlikte Derneğin saha çalışmasının çıktıları yer alıyor. 

Raporu ayrıntılı incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.