TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İZKA – 23.02.2011

Güncelleme Tarihi 12.04.2011

İZKA, STGM ve İzmir Dernekler İl Müdürlüğü İşbirliğinde İzmir’de Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Eğitim Konusu: Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı
Son Başvuru Tarihi: 4 Mart 2011, Cuma 18:00
Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi; İzmir’de hak temelli çalışmalar gerçekleştiren sivil toplum örgütü temsilcilerine yönelik olarak gerçekleştirilecektir. Toplumsal cinsiyet  ve engelliler alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcilerine öncelik tanınacaktır.

Eğitim Hedeflerimiz…
İzmir Kalkınma Ajansı ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilecek eğitim kapsamında, İzmir’deki sivil toplum örgütlerinin, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı konusunda bilgi ve becerilerinin artırılması hedeflenmektedir. Grup çalışması ve interaktif sunuşlar ile yürütülecek eğitim çalışması kapsamında:
- Proje döngüsü yönetimi yaklaşımı
- Mantıksal çerçeve yaklaşımının esasları
- Analiz teknikleri
- Mantıksal çerçeve matrisinin hazırlanması
- Faaliyet planı oluşturulması
- Proje bütçesinin hazırlanması
- İzleme ve değerlendirme
başlıklarında oturumlar düzenlenecektir.

Kimler Katılabilir?
Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ne İzmir’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin kurum adına belirlediği yetkilileri ve temsilcileri başvurabilir.
İzmir’de hak temelli çalışmalar gerçekleştiren sivil toplum örgütleri (Dernek ve Vakıflar) başvuru için uygun kuruluşlar arasında yer almaktadır. Toplumsal Cinsiyet, Ekoloji, Çocuk, İnsan Hakları, Gençlik, Engelliler, Kültür-Sanat alanında aktif olarak çalışmalar gerçekleştirilen STÖ’lerin başvuruları beklenmektedir.
Avrupa Birliği tarafından 2011 döneminde açılacak hibe programlarına hazırlık ve ön çalışma olması dolayısıyla toplumsal cinsiyet ve engelliler alanında çalışmalar gerçekleştirilen sivil toplum örgütleri temsilcilerine öncelik tanınacaktır.
Eğitim kontenjanı 24 kişiyle sınırlı olduğu için başvuru formlarında yapılan değerlendirme sonrasında katılımcı listesi belirlenecektir.

Katılım İçin
Eğitim başvuru koşullarını ve eğitim çağrımızı inceledikten sonra online başvuru formlarını  04 Mart 2011 tarihine kadar aşağıda yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Aynı forma STGM web sitesi (http://www.stgm.org.tr),  ya da İzmir Dernekler İl Müdürlüğü web sitesi (http://izmirildernekler.gov.tr) üzerinden de erişebilirsiniz.

http://www.izka.org.tr/ana-sayfa/izka-stgm-ve-izmir-dernekler-il-mudurlugu-isbirliginde-izmirde-proje-dongusu-yonetimi-egitimi/

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.