TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İsveç Gökkuşağı Filmleri İzmir'de Başlıyor

Güncelleme Tarihi 20.02.2020

İsveç yapımı Queer filmler Documentarist’in katkısıyla ve Genç LGBTİ+ Derneği'nin programıyla Türkçe altyazılı olarak İzmir’e geliyor.

Üç hafta sürecek program boyunca iki uzun metraj film ve bir kısa film seçkisi İzmir Sanat Merkezi Büyük Salon'da izleyiciyle buluşacak.

Genç LGBTİ+ Derneği’nin düzenlediği Consulate General of Sweden, Istanbul Svenska Institutet ve NOBON’un desteklediği etkinlikte tüm gösterimler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
 
 
Gösterim Programı şöyle;
 
5 Mart Perşembe 19:00 // İsveç Gökkuşağı Kısaları
 
17 Mart Salı 19:00 // JUST A NORMAL PERSON/ SADECE NORMAL BİRİ
 
22 yıl önce ikizler Isabelle ve Denise doğdu. Isabelle, bir çocukken kendisinin kız vücudunda doğan bir oğlan olduğunu biliyordu. “Büyüyünce baba olacağım” diyordu video klipte Isabelle. Birkaç yıl sonra ise ismini Sam olarak değiştirdi. O andan itibaren Sam, gerçekte kim olduğunu tekrar tekrar açıklamak zorunda kaldı. Film Sam’i çocukluktan lise mezuniyetine kadar takip ediyor. Bugün Sam, hayatta yolunu bulmaya çalışan genç bir adam.
 
2016/ Malin Björkman-Widell, belgesel, 58 dk
 
24 Mart Salı // BECOMING ANN-CHRISTINE/ ANN-CHRISTINE OLMAK
 
57 yaşındaki Åke, İsveç Kilisesi içinde bir rahip olarak çalışıyordu, karısı ve çocukları ile sıradan görünüyordu. Ama derinlerde, tamamen farklı biri olduğunu biliyordu. Bu film Åke / Ann-Christine’in kadın olarak, işyerinde, ailede ve toplumda açılmasıyla ilgili kişisel hikayesi. Cinsel kimlik, önyargı ve gerçekte olduğunuz kişi olma özlemiyle ilgili bir yolculuk öyküsü. Ann-Christine olmak kolay bir yolculuk değildi.
 
2015/ Helena Isaksson Baeck, belgesel, 58 dk
 
Bütün gösterimler için yer bilgisi:  İzmir Sanat Merkezi, Fuar Kültürpark 26 Ağustos Kapısı İzmir
 
Detaylı bilgi için https://genclgbti.org/2020/02/13/-gokkusagi-filmleri-izmirde/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.