TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

‘İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji’ yaz okulu için başvurular başladı

Güncelleme Tarihi 02.04.2018

Mekanda Adalet Derneği'nin düzenlediği ‘İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji’ yaz okulu için başvurular başladı.

18 Haziran–01 Temmuz 2018 tarihleri arasında bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan yaz okulu kentsel politik ekoloji ile ilgili öğrencilere ve tüm meraklılarına açık olacak. 

Alışılagelmiş pedagojik metodlardan farklı olarak, dersliği İstanbul yollarına taşımayı planlayan yaz okulu, bir dizi okumanın yanı sıra mahalleleri, parkları, bostanları içeren saha gezileri etrafında şekillenecek. Kentsel dönüşümleri ve bu dönüşümlerin toplumsal ve ekolojik etkilerini teorik bir çerçeve ile ele alan okulda  dersler sosyoloji, şehir planlama, mimari, ekonomi, hukuk gibi farklı disiplinlerden gelen uzmanların katkıları ile zenginleşecek. 

 

Yaz okuluna başvurmak isteyenler için son tariih 5 Mayıs 2018. Başvurmak için tıklayınız. 

Yaz okulu için katılım ücretsiz olacak. Kontenjanın 12 kişi ile sınırlı olduğu yaz okuluna katılım ise ücretsiz. Derslere devam zorunluluğu getirilirken, katılımcılara yaz okulu sonunda sertifika verilecek. 

Ayrıntılı bilgi için bakınız. 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.