TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu 2019 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 16.04.2019

Mekanda Adalet Derneği İstanbul’un doğasını ve doğanın İstanbul’unu yürümek, düşünmek, konuşmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 5 yaşına giren İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu'nu 10–22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek. 

Kent/ekoloji meselelerini bir arada düşünmeyi hedefleyen eğitim programı bir yandan kentsel politik ekoloji külliyatının ana metinlerini gözden geçirmeyi diğer yandan da bu yeni araştırma alanı vesilesiyle İstanbul’un nasıl yeniden keşfedilip çalışılabileceği tartışmayı amaçlıyor.

Alışılagelmiş pedagojik metotlardan farklı olarak, dersliği İstanbul yollarına taşımayı planlayan yaz okulu, bir dizi teorik/ampirik okumanın yanı sıra dönüşüm mahalleleri, kent çeperleri, park ve bahçeleri, tarihi kent bostanlarını içeren saha gezileri etrafında şekilleniyor. Yaz okulu, kentte yaşanan dönüşümleri ve bu dönüşümlerin toplumsal ve ekolojik etkileri bir ayağı her daim sahada ve pratik uygulamalarda olan bir teorik bir çerçeve ile ele alıyor. 

Ücretsiz düzenlenecek olan yaz okulu 12 katılımcı ile sınırlı tutuluyor. Yaz okuluna katılmak isteyenlerin başvuru formunu açık uçlu sorulara özenle cevap vererek doldurması bekleniyor. Yaz okulu başta lisansüstü öğrencileri olmak ile birlikte İstanbul’a, kent ve çalışmalarına, mekan odaklı araştırma tekniklerine meraklı herkese açık tutuluyor. 

Detaylı bilgi için lütfen bakınız. 

* İstanbul'da faaliyet gösteren Mekanda Adalet Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarındandır. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.