TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İnterseksler, aileler ve hekimler için: “İnterseks Aile Rehberi”

Güncelleme Tarihi 04.03.2020

Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks, kuir+ Aile ve Yakınları Destek Grubu (LADEG+)  “İnterseks Aile Rehberi” kitapçığını basılı ve çevrimiçi olarak yayımladı.

İntersekslere yalnız olmadıklarını söylemek ve interseks ile ilgili tüm sorulara yanıt vermek için hazırlanan kitapçıkta hem interseks kişilerin deneyim aktarımı hem de çalışmaya destek veren interseks aktivistlerin, LADEG+ ve Boysan’ın Evi gönüllülerinin ve gönüllü uzmanların uluslararası işbirliği ile derlediği güncel bilimsel veriler yer alıyor. 

Aileleri bilgilendirmek ve güncel bilimsel veriler ve kılavuzlar ışığında yönlendirmek, interseks çocukların gerek bedensel gerek ruhsal sağlık durumları ile ilgili konu ve soruları gündeme getirme için hazırlanan bu kitapçığa çevrimiçi olarak buradan ulaşabilirsiniz.

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.