TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İnsan Haklarının Geliştirilmesi ve LGBTİ Kişilerin İçerilmesi: Parlamenterler İçin Bir El Kitabı

Güncelleme Tarihi 04.03.2020

Kaos GL Derneği “İnsan Haklarının Geliştirilmesi ve LGBTİ Kişilerin İçerilmesi: Parlamenterler için bir El Kitabı”nın Türkçesini yayımladı. El kitabı LGBTİ’lerin insan hakları çerçevelerini ortaya koyuyor ve LGBTİ’ler dâhil hiç kimsenin geride bırakılmaması için parlamenterlerin rolünü vurguluyor.

El kitabı, yasama, temsil ve denetim etkinliklerinde LGBTİ  haklarının içerilmesi ve geliştirilmesi için parlamenterlere destek olmak üzere tasarlanmış pratik ipuçları, araçlar ve kaynakları içeriyor. Kitapta, parlamenterlerin LGBTİ’lere hangi konularda destek olabileceği, LGBTİ’lerin insan hakları konusunda parlamenterlerin neler yapabilecekleri, bu konuda parti içi ve partiler arası nasıl bir iletişim kurulması gerektiği gibi önemli soruların da yanıtları yer alıyor.

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.