TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

‘İnsan Hakları ve İş Dünyası’ Temalı Sivil Düşün Forumu için Başvurular Açıldı

Güncelleme Tarihi 04.12.2019
Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara’da “insan hakları ve iş dünyası” başlığıyla Sivil Düşün Forumu düzenleyecek.
İş hayatı ve insan hakları ilişkisinde sivil toplum, kamu ve özel sektöre düşen roller, insan hakları ve küresel tedarik zinciri gibi konuların tartışılacağı forumda Türkiye’den ve Avrupa’dan gelecek konuşmacılarla, Birleşmiş Milletler İş ve İnsan Haklarına Dair Rehber İlkeler ile AB İnsan Hakları ve Demokrasi Eylem Planı ayrıntılı olarak ele alınacak, iş hayatı ve insan hakları üzerine hazırlanan Ulusal Eylem Planları bulunan ülkelerden temsilciler katılımcılarla bir araya gelinecek. Forumda ayrıca katılımcıların bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri oturumlar ve atölyeler de yer alacak. 
 
Toplantıya katılmak isteyen aktivist ve sivil toplum örgütü (STÖ) temsilcilerinin başvuru formunu en geç 11 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar göndermesi gerekiyor. 
 
Seçim kriterleri ve toplantı notları için detaylı bilgiye Sivil Düşün'ün duyurusundan ulaşabilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.