Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

İnsan Hakları Okulu Akademik Özgürlük Yaz Okulu'na Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

İnsan Hakları Okulu (İHO), 23-27 Eylül 2019 tarihlerinde Antalya’da beş gün sürecek bir yaz okulu programı düzenleyecek. Akademik Özgürlük Yaz Okulu'na başvurular için son  tarih 19 Ağustos 2019 Pazartesi.

Her alandan genç araştırmacılar ve akademisyenlerle birlikte akademik özgürlük tartışılacak ve nasıl bir akademi istendiği sorusuna cevap aranacak olan Yaz Okulu'nda, siyaset biliminden hukuka, evrim kuramından tiyatroya kadar her alanda akademik özgürlüğün temel bir hak ve ilke olarak önemini tartışan seminerler düzenlenecek. Kavram atölyeleri aracılığıyla katılımcı ve etkileşimli bir öğrenme süreci hayata geçirilecek. 

Yaz Okulu'nun katılımcı sayısı 30 kişiyle sınırlı tutulurken başvurular Türkiye'de ikamet eden yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık olacak. Program kapsamında ulaşım ve konaklama masrafları İHO tarafından karşılanacak. 

Yaz Okulu'na başvuru yapmak için lütfen tıklayınız. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.