TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İnsan Hakları Okulu 6'ncı Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.04.2020
OHAL KHK'leriyle işinden edilen bir grup akademisyen ve insan hakları savunucusunun yan yana gelerek organize ettiği İnsan Hakları Okulu (İHO) altıncı dönemi için başvuruları almaya başladı. Yeni dönemde 50 katılımcı kabul edilecek. 

Başvuru için gerekenler şöyle;

  • Mezuniyet belgesi (lise/lisans ve lisansüstü) olarak diplomanızı veya mezun olduğunuzu gösteren herhangi bir resmi belgeyi yüklemeniz gerekmektedir.
  • Henüz lisans mezunu olmayan ama bir insan hakları örgütünde gönüllü veya profesyonel olarak çalışan öğrenciler, mezuniyet belgesi yerine öğrenci olduklarına dair bir resmi belge veya öğrenci kartlarının fotoğrafını yükleyebilirler.
  • Bir insan hakları örgütünde gönüllü ve/veya profesyonel olarak çalışanların formdaki gerekli belge yerine çalıştıkları örgütten aldıkları bir yazı yüklemeleri gerekmektedir.
  • İnsan hakları örgütlerinde hem gönüllü hem de profesyonel olarak çalışanlar formu doldururken sadece tek seçeneği işaretlemelidir.
  • Niyet mektubunu doldurmak zorunludur. (Lütfen neden bu programı tercih ettiğinizi, daha önce insan hakları alanında eğitim alıp almadığınızı ve bu programdan ilerde nasıl faydalanmak istediğinizi anlatınız. Ayrıca kendinize ilişkin eklemek istediklerinizi de bu bölüme yazabilirsiniz.)

Başvuru için lütfen tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.