TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İnsan Hakları Eğitimi Ulusal Eğitim Kursları Çağrısı

Güncelleme Tarihi 06.02.2015

Avrupa Konseyi Gençlik Bölümü; Sivil Toplum Kuruluşlarının, gençlik kuruluşlarının, kamu kurumlarının ve/veya network lerinin 2015 yılında gençlerle insan hakları eğitimi ulusal eğitim kursu düzenlemek için ilgilerini ifade etmesi için çağrı başlattı.

#

İnsan Hakları Eğitimindeki ulusal eğitim kursları, gençlerle insan hakları eğitim programının ayrılmaz bir parçasıdır ve gençlik çalışmaları ve yaygın eğitim aracılığıyla insan hakları eğitiminin geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Kurslar, insan hakları eğitiminin kalitesini ve hükümlerini tanıtmaya ve geliştirmeye ilgili ulusal kurum veya kuruluşların girişimiyle düzenlenmektedir.

Kursların süresi minimum ardışık 4 işgünü olmalıdır.

Katılımcıların sayısı en az 15, en fazla 40 olmalıdır.

Tüm Eğitim kursları 13 Nisan-20 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmelidir.

İlgi beyanlarının, 24 Şubat 2015 tarihine kadar aşağıda ekli formu kullanarak Gençlik Bölümüne e postayla dys.nrtc@coe.int gönderilmesi gerekmektedir.

Bütün detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.