TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

http://www.cappadocia.gov.tr - 13.12.2005

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

STGM eğitmenlerince verilmekte olan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Nevşehir'de Sivil Toplum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Nevşehir Belediyesi ve STGM' nin ortak organizasyonu ile Nevşehir Ticaret Borsasında gerçekleştirilen Eğitim, sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini artırmalarına ve proje yazma becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulundu. Ücretsiz eğitim, STGM Eğitmenlerinden PDY uzmanı Faruk Tekindağ tarafından verildi. Yoğun talebin olduğu uygulamalı eğitim, verimlilik ve eğitim organizasyonun başarı hedefine ulaşması için 27 kişi ile sınırlı tutuldu.

STGM Eğitim Programları Asistanı Özgün Emre Sorkun, 2007 Nisan ayına kadar STGM tarafından ülke çapında gerçekleştirilecek olan çalışmaların amacının Sivil Toplum Kuruluşlarının kapasite geliştirme çalışmalarına destek olmak olduğu belirtti. Kadın, gençlik, insan hakları, çevre, kültür sanat, engelliler, çocuk alanlarında aktif olarak çalışan yerel sivil toplum kuruluşlarının kapasite artışı için çalışan STGM hakkında ayrıntılı bilgiye eski.stgm.org.tr web adresinden ulaşılabilir.

19 Kasım sabah 09.30 da Nevşehir Ticaret Borsası Konferans Salonunda başlayan eğitim iki gün boyunca akşam saatlerine kadar katılımcıların yoğun ilgisi ile devam etti. Eğitimin başlangıcında AB Hibe programları ve Proje Döngüsü Yönetimi üzerine teorik bilgiler aktarıldı. Aktif öğrenme yöntemlerinin kullandığı eğitim proje fikirlerinin oluşturulduğu grup çalışmaları ile devam etti. 20 Kasım akşam saatlerinde son bulan eğitim ilk kez bir İl Belediyesi organizasyonu ile düzenlendi.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.