Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı 2019-2021Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından yürütülen Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı kapsamında Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı başvurularının başladığını duyurdu. 

Hibe programına son başvuru tarihi 12 Temmuz 2019.

Hrant Dink Vakfı, hibe programı ile Türkiye’de insan hakları ve demokrasinin güçlendirilmesini, hak ve özgürlüklerin korunmasını, karşılıklı anlayış, diyalog ve güven inşası yoluyla farklı etnik, sosyal ve politik grupların bir arada yaşamının desteklenmesini amaçlayan projelere finansal destek sağlayacak.
 
Türkiye’de faaliyet gösteren dernek, vakıf, kâr amacı gütmeyen kooperatifler ve üniversitelerrin başvurabileceği hibe programında başvurularının alt sınırı 40 bin Euro, üst sınırı ise 120 bin Euro’dur. Hibe almaya hak kazanan kurumların projelerinin Kasım veya Aralık 2019’da başlaması gerekirken projelerin süresinin ise en az 12 en fazla 18 ay olması gerekiyor.

Başvuru rehberine buradan ulaşabilirsiniz. Başvurular Türkçe olarak aşağıda belirtilen formlar kullanılarak yapılmalıdır.

Başvuru Formu (MS Word ve PDF formatında)

Proje Bütçesi (MS Excel ve PDF formatında)

 
 
Önemli Tarihler
 
Başvuruların başlangıcı: 21 Mayıs 2019
Son başvuru: 12 Temmuz 2019.
Sonuçların açıklanması: 7 Ekim 2019

Hrant Dink Vakfı hibe duyurusunda  programa yapılan proje başvurularının koşul ve usullerine dair gelen teknik soruları değerlendireceğini ancak proje başvurularının içeriğine dair bir destek sağlamayacağını açıkladı. 
 
Başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorularınızı 1 Temmuz 2019 saat 18:00’e kadar teklif çağrısının referans kodunu mailin konu kısamına HDVHP19 yazarak hibeprogrami@hrantdink.org adresine iletebilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.