TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

HOPES Proje Teklif Süresi Uzatıldı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

HOPES, Suriye’den gelen mültecilere ve Türkiye, Mısır, Kuzey Irak, Ürdün gibi ev sahibi ülkelere yönelik yenilikçi eğitim girişimlerini ve kısa vadeli projeleri desteklemek için bir proje teklif çağrısı başlatıyor.

hopes banner

HOPES Suriyelilerin ve yüksek mülteci nüfusundan etkilenen ev sahibi ülkelerdeki gençlerin eğitim ihtiyaçlarına doğrudan hitap ederek var olan durumu önemli ölçüde iyileştirmeyi hedefliyor.

Proje teklif çağrısının amacı yenilikçi yüksek eğitim seçenekleri ve dil kursları da dahil olmak üzere yüksek öğrenim programlarına ve eğitim kurslarına kaydolan ve eğitilen, ortaokul sonrası yaştaki Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki genç  sayısını arttırmaktır.

HOPES eğitim ve öğretim kurumlarının mültecilerin özel durumlarıyla baş edebilme kapasitelerini artırmayı, Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki  gençleri daha ileri ve yüksek öğrenime erişim imkânlarıyla donatmayı amaçlıyor. Ayrıca, çevrimiçi kaynaklara, yenilikçi kurslara ve eğitim desteğine daha iyi erişim yoluyla mülteci eğitimini geliştirmeyi hedefliyor.

Kimler Başvurabilir?

Proje teklif çağrısı boyunca Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve/veya Suriye ‘den maksimum 40 proje desteklenecektir.

Yerel veya bölgesel  kuruluşlar 6,000 Euro – 60,000 Euro aralığında, maksimum 18 ay süreli projeler için hibe talebinde bulunabilirler.

Nasıl Başvurulur?

Çağrı 10 Mayıs 2017 tarihine kadar açık olacaktır. Başvuruya ilişkin detaylı bilgiye;

www.hopes-madad.org adresinden ulaşılabilir. Başvurular cfp@hopes-madad.org adresine gönderilmelidir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.